Altyazılı Metin Okuma Programı

altyazili-kitap

Kullanım Kılavuzu

Yazilimrehberi.com tarafından yapılmış olan bu ücretsiz program ile istediğiniz dildeki metinleri veya kitapları altyazılı bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu şekilde hem İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirir, hem de okumak istediğiniz metinleri okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Aşamalar;

1) Altyazılı okumak istediğiniz yabancı dildeki metni yapıştırın ve oluştur butonuna basın.

2) Girmiş olduğunuz metin dönüştürülerek bir web sayfası formatında indirilecektir. Metnin büyüklüğüne göre birden çok dosya inebilir. Bu gibi durumlarda tarayıcı üzerinden indirme izni vermeniz gerekebilir.

3) İndirilmiş dosyayı açın ve açılan sayfaya sağ tıklayarak “Türkçe Diline Çevir” seçeneğine basın. Bu seçenek sadece Chrome tarayıcısında bulunan bir özelliktir. Çevirme işlemini yapabilmek için Chrome tarayıcısını kullanmalısınız.

4) Eğer girdiğiniz metin kısa ise çevirme işleminin tüm sayfaya uygulanabilmesi için sayfayı aşağı kaydırınız. Eğer uzun bir metin çevirdiyseniz “Otomatik Sayfa Kaydır” butonuna basarak sayfanın tamamı kaydırılana kadar bekleyiniz. En alta inildiğinde ise “İndir” butonuna basarak çevrilmiş metni indirebilirsiniz.

Yorum Yap